New Holland to jedna z najpopularniejszych na świecie firm produkujących sprzęt rolniczy. W Polsce szczególnym uznaniem cieszą się nowoczesne traktory tej marki. Jakie oryginalne części do New Holland możemy wymienić po zakupie?

Akumulatory

Długotrwałe użytkowanie traktora skutkuje koniecznością wymiany akumulatora. W jego przypadku szczególnie ważne jest, aby sięgnąć po oryginalne części do New Holland. Kupując akumulator dedykowany dla tej marki ograniczymy ryzyko przeładowania i zoptymalizujemy szybkość ładowania. Oryginalne akumulatory są także bardziej wydajne i odporne na mechaniczne drgania.

Lampy błyskowe

Konieczne do wymiany będą także lampy błyskowe. Najważniejszą z nich jest ostrzegawcza lampa błyskowa, która powinna obowiązkowo podlegać kontroli sprawności. Warto wybrać taką o najwyższym natężeniu światła, wstrząsoodporną oraz zabezpieczoną przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Filtry

W trakcie użytkowania powinniśmy wymieniać także filtry powietrza. Minimum raz w roku powinniśmy sprawdzić jego stan i w przypadku przepełnienia zastąpić go nowym. Zatkany filtr powoduje bowiem większe zużycie paliwa oraz zmniejsza moc silnika maszyny.

Wycieraczki

Do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych konieczne są sprawne wycieraczki. Przednie i boczne szyby powinny być czyste przez cały sezon, by gwarantować dobrą widoczność i bezpieczeństwo użytkownika traktora. Oryginalne części do New Holland cechują się dobrą jakością i wytrzymałością, dlatego warto zainwestować w solidne i odporne na uszkodzenia wycieraczki pochodzące od producenta maszyny.

Szyby

W przypadku uszkodzenia szyb traktora, warto wymienić je na wzmocnione szkłem hartowanym. Tego rodzaju materiał jest odporniejszy niż tradycyjne szkło a w dodatku zwiększa bezpieczeństwo pracy – podczas pęknięcia rozbija się na niewielkie kawałki o miękkich krawędziach, dzięki czemu nie zrani użytkowników maszyny.

Lampy robocze

Chcąc używać traktora przez cały sezon, niezależnie od warunków pogodowych, warto dokupić dodatkowe lampy robocze, które usprawnią pracę przy pochmurnym lub deszczowym dniu. Możemy zainwestować w światła z funkcją tłumienia drgań oraz posiadające odblask nieszkodliwy dla oczu człowieka. Wybór natężenia lampy powinniśmy dostosować do warunków pracy, w jakich będziemy korzystać z dodatkowego oświetlenia.