W internecie znajdziemy wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży części rolniczych. Jednak bogata oferta często może zwiększyć prawdopodobieństwo kupienia przez nas wadliwego, używanego lub podrobionego sprzętu. Ogromnej sumy wydanych pieniędzy możemy często nie odzyskać dlatego warto zwracać uwagę na kilka aspektów podczas robienia tego rodzaju zakupów online.

Jak kupować?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy sklep, z którego wybieramy części jest zarejestrowaną działalnością w Polsce oraz, czy posiada sklep lub kilka sklepów stacjonarnych. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zdecydowanie zmniejsza ryzyko kupienia przez nas podrobionych, czy sprowadzonych zza granicy części rolniczych. Informacja na ten temat znajduje się przeważnie w zakładce „o nas”, „kontakt”, czy „sklep” na stronie internetowej. Warto także sprawdzić, czy sklep posiada licencję na sprzedaż produktów danego producenta. Daje nam to pewność co do oryginalności części rolniczych.  Jeśli nigdzie na stronie sklepu nie ma takiej informacji, możemy poszukać jej na stronie producenta. Na ich witrynach często znajduje się lista sklepów partnerskich.

Gwarancja

Podczas każdego zakupu należy upewnić się, że przysługuje nam gwarancja producenta lub sklepu na dany produkt. Jeśli nie ma gwarancji, to nie powinno się go kupować. Gdy nasz sprzęt ulegnie awarii lub po prostu będzie wadliwy to nie przysługuje nam darmowa naprawa i wymiana produktu na nowy. Opłacalnym rozwiązaniem jest wykupienie rozszerzonego pakietu „ubezpieczenia” naszej części rolniczej. Taka opcja zwiększa okres darmowych napraw, a często także płyną z niej dodatkowe korzyści w postaci profesjonalnej konserwacji, sprawdzenia sprzętu lub natychmiastowej pomocy w momencie zepsucia się. 

Dostawa

Jest głównym powodem, przez który powinniśmy unikać kupowania sprzętu zza granicy. Koszty transportu bardzo często przewyższają cenę samego urządzenia. Zamawiając z Polski unikniemy dodatkowych opłat oraz otrzymamy narzędzie dużo szybciej. Dużo łatwiej także o zwrot produktu kupionego z Polski.