Zakładamy, że kosiarka jest Wam potrzebna i nie może to być ręczne maleństwo. Planujecie więc – i słusznie – zakup najbardziej optymalny i uniwersalny, czyli kosiarkę spalinową. O ile do tego momentu rozumowanie było proste, to późnij zaczynają się schody.

Na rynku jest bowiem wiele marek, wliczając te „marketowe” a ceny za wydawałoby się „zwykłą” kosiarkę mogą się różnić o tysiąc, jak nie więcej, złotych. A dochodzą jeszcze takie opcje dodatkowe jak wyrzut boczny, mulczowanie, napęd. Czy je potrzebujecie, czy planujecie za nie dopłacać?

Te pytania się mnożą i bywa, że im więcej kosiarek oglądacie, tym mniej wiecie którą kupić. A po co to komplikować?

Silnik – serce kosiarki

Ciężko Wam przebić się przez marketingowe zapewnienia producentów, o tym, że to właśnie ich sprzęt jest najlepszy i chcecie po prostu szybko kupić dobrą, pewną, porządną kosiarkę? Zaufajcie opiniom dotychczasowych użytkowników.

Popytajcie wśród znajomych, sprawdźcie fora internetowe. Okaże się, że jest firma, której nazwa powtarza się zarówno wśród ogrodników amatorów jak i profesjonalistów, zajmujących się projektowaniem i utrzymywaniem ogrodów.

Ta firma to Briggs and Stratton, która wyposaża kosiarki w silniki. A to jest akurat najważniejsza część maszyny. Obudowa pełni funkcje gównie estetyczne, noże w większości modeli są podobne.

To od serca kosiarki, silnika, zależy czy trawnik skosicie szybko i sprawnie.

Niezawodność i pewność na lata


Za B&S stoi za stop lat tradycji i doświadczenie zdobywane na całym świecie. Jest od dawna znana i ceniona w Polsce, niejeden sprzęt ogrodniczy – i nie tylko – wyposażony jest w ich silnik.

Nasza rada jest więc taka. Wypiszcie sobie cechy, jakie powinna mieć Wasza kosiarka. Poszukajcie, w jakich są one modelach – będzie ich zapewne wiele. Określcie budżet. I z listy jaka została, weźcie pod uwagę już tylko modele z silnikiem Briggs and Stratton.

Zauważcie, że nawet w największym serwisie aukcyjnym – Allegro – producent silnika jest wymieniany jako jeden z najważniejszych parametrów przedmiotu. To nie przypadek.